24.5. Dog Action -tapahtuman sisältönä ensimmäiset RallyTOKOkisat Inkoossa

Järjestämme 24.5. sekä Inkoon historian, että yhdistyksemme historian ensimmäiset viralliset RallyTOKO-kisat.

Alunperin oli suunnitelmissa järjestää jo kahtena keväänä perinteeksi muodostunut Koko Perheen Dog Action -tapahtuma, jossa olisi ollut Match Show, virallinen RallyTOKO-kisa, kasvomaalausta lapsille ja aikuisillekin sekä muuta pienimuotisempaa koira-aiheista kisailua. Mutta  emme saaneet tapahtumalle riittävän isoa pitopaikkaa, joten jouduimme karsimaan Koko Perheen Dog Agtion päivän sisällön kattamaan vain virallisen RallyTOKO-kisan. Kisat pidetään Inkoon keskustassa jääkiekkokaukalolla. Kisoja voi tulla katsomaan, mutta toivomme, että autot jätetään vaikkapa torille tai muualle hieman kauemmaksi, sillä kisaajia tulee paikan päälle 60koirakkoa ja osallistujien autot olisi hyvä saada lähelle kisapaikkaa.

RallyTOKO:oon voi tutustua RallyTOKO-yhdistyksen sivuilla: Rally-toko.fi

Tervetuloa seuraamaan ensimmäistä Inkoossa järjestettävää RallyTOKO-kisaa jääkiekkokaukalolle klo 10- n. 15.30 välisenä aikana! Muistathan kuitenkin antaa kisaaville koirakoille kisarauhan 🙂