Action Dogsin 1v. synttärit olivat 18.8.2013

kuvakooste(1)Turnajaisten merkeissä vietettiin yhdistyksen 1v. synttäreitä. Turnajaislajeina mm. yhdistyksen nopeimman ja hitaimman koiran valinta, koppari ja antikopparin valinta sekä perässä vedettävimmän koiran valinta.

Turnajaisissa oli huikeat kirjapalkinnot:
Nopein koira sai palkinnoksi kirjan NONSTOP
Hitain koira palkittiin kirjalla SE LIIKKUU SITTENKIN
Kopparikoira sai PYYNTIMIEHIÄ jne

Kirjat oli valittu puhtaasti nimien perusteella vailla minkäänlaista tietoa kirjan sisällöstä =)

Turnajaisvalan vannottamina yhteistyö oli kova sana, sekä tietenkin porsaanreikien löytäminen lajeille laadituista säännöistä ja niitähän löytyi!

Hauskaa hulluttelua, jossa myös koulutuksellinen puoli nousi monesti esiin. Vuoden päästä onkin sitten 2v. turnajaiset, joten alkakaa valmistautua treenaamalla kaikkea mitä ei äkkiä tulisi mieleen treenata ja etsimällä kissojen ja koirien kanssa itsellenne ja koirallenne kunnon turnajaistamineet!